hobbybiketeam.cz

Drásal 2018

Drásal 2018

Můžu to nechat o 70 kilometrů víc?

UCI MTB MARATHON SERIES-DRÁSAL 2018

 

Stejně tak, jako se řada nových objevů rodí náhodou, omylem nebo nechtěně, tak trochu nepozorností a nedobrovolně postoupila Olča mezi elitní cyklistické vytrvalce.

Stačilo si špatně zapsat datum pětapadesátikilometrového závodu. Při registraci pak zbyly už jen dvě  možnosti. Drásal 117 km s 3.960 metry převýšení a Obr Drásal s 208 kilometry délky.

No...., šla do toho kratšího.

Ale stejně, 120 kilometrů si většinou představit dokážeme, ale 3.960 výškových metrů?

To je přibližně 1.400 pater v paneláku. Kdo bydlíte ve druhém a někdy jste se museli vrátit pro klíče...   tak tohle je zhruba 700 x .......

 

Cyklista poprvé v životě absolvující takhle náročnou trať jede zpravidla s respektem, šetří silami, pije a jí, aby vůbec přežil. Cílem bývá dojet, případně dojet ve zdraví, čas se neřeší a umístění je zcela nepodstatné....

Tohle ovšem v ženských kategoriích neplatí ...  První dvacítka bez rozdílu věku do toho šla od prvního  kilometru a na trati si dámy nic nedarovaly. Měl jsem pocit, že nasazené tempo nemůžou vydržet a  nejpozději na šedesátém kilometru přejdou plynule do pořadí v DNF...  Nestalo se, na osmdesátém kilometru mne míjely s úsměvem a máváním a stejně rozzářené dorazily i do cíle v Holešově.

Jako první v neženském čase Slovinka, pak česká reprezentace a jako třetí v kategorii a sedmá  celkově mezi ženami i ta naše. Premiéra na dlouhé trati s výsledkem o kterém se může většině mužského pelotonu jen zdát.

Velká gratulace a respekt k odvedené práci.

PS:  Začíná mě to bavit a těším se na příští závod.


KOMENTÁŘ KE ČLÁNKU

Vaše zpráva *


Vaše jméno *
Váš e-mail (nepovinné)
Ochranný kód - napište číslem "šestnáct" *


Copyright © 2020 Hobbybiketeam.cz | Webmaster: MK software