hobbybiketeam.cz

Hradešínský Drncák

Hradešínský Drncák

Hradešínský Drncák 2017, pátý ročník,

závod hodný  svého jména.   Po zkušenostech s jeho začátky musím  hned v úvodu konstatovat, že udělal  hezký krok dopředu .  Před třemi lety se tu na startu sešlo bratru  sedmdesát   cyklistů a  to  i včetně  místních  hospodských hecířů ( bez urážky)  , osmdesátiletých  vytrvalců a  místních  náctiletých slečen.  Letos  tu pravda  byli  zase všichni,  ale  přibyla hromada  nadupaných  borců.

Vedro jako  ve všech předchozích ročnících, mimo prvního a stále perfektní rodinná atmosféra.  Jen buchty od  panimámy šéforganizátora  jsem tu letos  neviděl. ...

Jako obvykle  na trati  řádili  nesnášenliví chataři , likvidující  jinak dobře nastavené značení. Ničení a přesouvání směrovek  je  tu  snad tradicí.

Chudáci   motorkář a čtyřkolka ,  myslím že díky  různé  výkonnosti  závodníků , nevěděli kde jim hlava stojí.

Chvilku jsem na trati při focení suploval regulovčíky  a  musel jsem se v duchu omluvit všem organizátorům, kterým jsem kdy spílal při hledání správného směru trati.  Různá  výkonnost závodníků nejen  fyzická, ale i duševní  tuto činnost nikterak   neulehčuje.

Navigoval jsem asi  pětičlennou skupinu ke sjezdu ze široké lesní cesty do náročnějšího terénu. První tři bez problémů reagovali, čtvrtý na výzvu  "doprava"  odbočil asi tři metry  před  regulérním sjezdem. Když  se vyhrabal  z ostružin  povídá mi  "Když máš  navigovat , tak to dělej pořádně."

No chtěl jsem mu dát  něco  na cestu, tak jsem ho  vybavil  alespoň dobrou radou ohledně  jeho  dalšího  závodního směřování.  Orienťák,  tem  by mu  mohl  sedět.

Do Hradešína jsme ale  nepřijeli vzpomínat , ale v první řadě  podpořit  našeho bohužel jediného zástupce na startovní  čáře, Romana.  Premiérový  závod v XC  s  novým  kolem dopadl skvěle a jen zbytečná skromnost  při  řazení na staru  ho připravila   o  ještě  lepší umístění.  Gratulujeme a  těšíme se na  výkon  na Blizáku, jehož náročnější profil  bude jistě  výhodou.

A jak to  viděl ze sedla  Roman

Report z Hradešínského Drncáku 2017 by měl mít zahájení hned při odjezdu, kdy mě náš super týmový lékař zachránil od celozávodního pálení očí, za to mu mockrát děkuji.

 

Teď tedy k samotnému závodu. Na startu drncáku jsem cítil pohodu a žádnou nervozitu, prostředí naprosto kamarádské, příjemné. Bohužel po 600 metrech závodu se kamarádství změnilo v naprsotou válku o každý cm prostoru na trati. V tom všem zmatku se utrhla skupinka 20 závodníků, na kterých bylo vidět, že to berou opravdu vážně (S-WORKS na elektrickém Sramu je asi důkaz), po pěti kilometrech jsem se rozhodl že si skupinku docvaknu, tak jsem si dojel pro popravu.

Bohužel jsem po několika kilometrech s menší skupinkou odpadl a jeli jsme svůj vlastní závod. Po 40 km závodu se dostavila krize, myslel jsem že kolo opřu o první strom a půjdu pěšky, naštěstí jsem se z krize po pár kilometrech dostal. V druhém okruhu jsem setřásl tři zbývající soupeře a jel dlouho sám, než jsem narazil na závodníka přede mnou, asi v mém věku na pevňáku a přísahal bych že tam měl snad motor, sjížděl jsem ho snad věčnost. Nakonec jsem ho uvařil ve stoupání a setřásl od zadního kola na odstup 100m. A to už jsem měl 10 km do cíle, kde se vzal tu se vzal přilétl ze zadu závodník z mojí původní skupinky s opičkou na dresu a dost slušně mi ujel, v cíly byl tak o 30 vteřin dřív. Což mě celkem mrzelo, ale bohužel síla nebyla.

Závěrem: 60 kilomterů v pekelném horku, s přepáleným začátkem a 17.příčkou ze 120 závodníků, není špatný začátek XC kariéry....

PS:  Olča zapsala DNS s ohledem na už tak dost rozdrncaná záda  z Krále, Michal rovněž, ten z rodinných důvodů no a lední medvědi jako já ve třicetistupňových vedrech prostě   nejezdí... Tak snad napřesrok.

Gratulace na Orlík, kde se Jana dostala do formy a její velmi dobré výkony již přestávají  udivovat. Super Jani.


KOMENTÁŘ KE ČLÁNKU

Vaše zpráva *


Vaše jméno *
Váš e-mail (nepovinné)
Ochranný kód - napište číslem "šestnáct" *
12.06.2017 - 11:17 | Olga    
Někdy je to Jančo dobré vyměnit tretry za pantofle a vyrazit se podívat na trať jako divák, vřele doporučuji. Andrenalin stejný, jak při závodech, ale není tam ta nervozita. Jen nadšení z cyklistických výkonů ostatních bajkerů a hlavně nového koně Romana :-)

05.06.2017 - 09:11 | Janča    
Veliká gratulace Romanovi za skvěle napsaný článek a ještě lépe odjetý závod! Za sebe bych jen dodala, že Orlíku jsem se trochu obávala. Za prvé také patřím k ledním medvědům a za druhé jsem byla po flámu, kdy se mi den před závodem ženil bratranec, také nadšený biker! K tomu ještě mi v jednom sjezdu selhala zadní brzda a stálo chvíli úsilí, než v pořadí třetí závodník mi brzdu zprovoznil. Čímž mi všichni ujeli a já zůstala na trati sama. Já a medvědi. Ale né ti lední, ti ve vedru totiž nejezdí. A i přesto všechno jsem dokázala na posledních 10 km cca 15 závodníků předjet. A předjíždění mi dělá velkou radost! Nehledě na celkové umístění, tenhle závod mě bavil! A to je pro mě asi to nejdůležitější. A příště zkusím vyměnit závodění za práci pořadatele na trati, zdá se, že to je ještě lepší adrenalin :-)Copyright © 2020 Hobbybiketeam.cz | Webmaster: MK software