hobbybiketeam.cz

Oderská mlýnice tak trochu jinak

Oderská mlýnice tak trochu jinak

Oderská mlýnice tak trochu jinak.

No jasně, Olča byla třetí, ale k tomu se dostanu.

Cesta za tímto úspěchem byla tentokrát složitá. Pátečně přecpané silnice, nevlídné podzimní počasí, nálada  obecně na nule ....Jednoznačně směřujeme ke konfliktu a já hledám hromosvod.

 Přichází na pumpě v Třebové. Ve frontě na bramborák přede mnou přešlapuje polocikán, polorom, až se se svou stovkou kil otočí podpatkem na mé noze. Jsem ve věku, kdy se už nenechám bezdůvodně usurpovat a mám taky tak trochu sklony podobné týpky vychovávat.

 Motovidlo přede mnou patrně také vycítilo, že něco není úplně v pořádku.  Když se naše očí setkají, říkám „ No to se nestyď, jestli to tak cítíš, tak se klidně vomluv".

„Tak pardon", omlouvá se a nechává mě chvilku vychutnávat předpokladatelný pocit intelektuální převahy.  Nicméně zákeřně dodává „ ale já jsem invalida".

„To jste snad vy kluci černý všichni, to mi neříkáš nic nového" smečuji.

„No néé, vopravdu", předklání se a poklepává si na inkriminovanou nohu.

Zní to dutě a dřevěně.......

No... nechal jsem ho bejt, ostatně máme před sebou obtěžující problém, jak nejlépe objet zácpu v Mohelnici.  Necháváme si poradit od kamaráda doktora, kardiologa, cestovatele, místoznalce a kartografa Pavla.  Doporučenou cestou na Loštice se stavujeme na prohlídce Macochy a dáváme si kafe ve Wroclawi.  Zbylých 300 kilometrů zvládáme již bez problémů.

V Odrách už podzim byl, tady už regulérně vládne zima.  Zabalení v dekách cumláme studené pivo a snažíme se na minimum zkrátit dobu, kterou strávíme v neútulných táborových chatkách.

Ráno je ale o poznání příjemnější, zimní slunce, modrá obloha, před chatkou nám vrčí kompresory nafukující reklamy, v kempu už je hromada stánků s kávou a koláči, prostě se zdánlivě vše obrací k lepšímu.

Byť jsem to neměl v plánu, nechávám se přesvědčit k absolvování kratší trasy. „Bude to taková  vyhlídková projížďka, slibuje mi kartograf, pojedeme, pokecáme a  užijeme si to".

Startovní čísla nás ale hned v úvodu rozdělují.  Disciplinovaně vyhledám svůj koridor, který je až daleko za kempem, za regulérním místem pro start, na velké louce, kde je zdálky slyšet klepání kardiostimulátorů a problikávají inzulinové pumpy účastníků z kategorie 80+ a výš.  Kolekci přítomných závodníků zde doplňují nepřehlédnutelní borci ze stáje Černých koní (nic ve zlém hoši).

Spořádaně čekám na povel ke startu a najednou za sebou nechtě slyším rozhovor.  „Hele vole, ten člověk si asi splet závod."  Zjevně řeší mé Dresslerovské platformy, viditelně nepřipravené kolo a moji zcela nevhodnou obuv. „No co bys čekal, spešla si může koupit jen magor, lepší je ten kandejl". 

Zase situace ke splnění mé vychovatelské mise. Popravdě se ale bojím otočit. Co když si to za mnou povídají dvě hlavy Siamských dvojčat, nebo tam stojí invalidní vozík.... 

Startovní výstřel přerušuje mé úvahy a já se vydávám na trasu s rozšířeným počtem cílů. Nejdále na první občerstvovačce dohnat kartografa a natrhnout prdel dvojčatům.

Daří se mi to jen částečně, parťáka nemůžu v těch houfech kápéžetské masovky najít a navíc mi to komplikuje  ta  banda lidí kteří se představují jako Zprava a Zleva. Podivné famílie, ale budou patrně příbuzní, mají obě velmi podobné, neurvalé chování. Nemám je rád. Přidávám je na seznam ke dvojčatům. Zvyšuju tempo a začínám si to užívat.

Oderská má své kouzlo. Jezdí sem naše bikerské špičky a zástupy hobíků. Specifickým vyvrcholením závodu pak je pověstné stoupání na Mlýnici. Tady si alespoň na chvilku připadáte jak na  Mont Ventoux. 

Těsný kontakt se stovkami divákům, řehtačky, bubny, vuvuzely, zvonce,  čertovské převleky ....  nikde jsem nic podobného   nezažil.

Prostě to stálo za to.

Dodatečně děkuji kartografovi, že mě nacpal do sedla, i když jsme se nakonec potkali až v cíli.

Jo a  jetě něco,  Olča byla řetí.

Tož tak.  Pavel

 

PS: O tom jak se se závodem popral Michal, naše juniorka Evička a kardiolog Pavel, ať tentokrát napíše někdo jiný.

KOMENTÁŘ KE ČLÁNKU

Vaše zpráva *


Vaše jméno *
Váš e-mail (nepovinné)
Ochranný kód - napište číslem "šestnáct" *


Copyright © 2020 Hobbybiketeam.cz | Webmaster: MK software