hobbybiketeam.cz

Qwert 2016

Qwert 2016

QWERT 2016

 

Už jen jak to nepříjemně zní,  qwert..... někdo chtěl patrně napsat čert, ale nenašel č.... Psal jsem před rokem co je to tady za masakr a to jsem si tenkrát myslel, že jsem v Krušných horách  naposled a že horší už to být nemůže.

No člověk míní a čerti mění.

Letos zkrátili šedesátku na osmapadesátku, pětadvacítku na čtyřiadvacítku a devadesátku zrušili úplně.

Co ti satanáši zkrátili na délce, patrně aby to závodníkům vynahradili, přidali na výšce. Měřeno a kontrolováno 2.653 výškových metrů a ne jednoduchých.  Na těch krušnohorských homolích se buď stoupá k nekonečným vrcholům, nebo padá dolů v terénu, kde se člověk nepustí řidítek a nemá šanci si chvilku vydechnout.  Prostě rozumný člověk jede tenhle závod jednou a pak o tom do konce života zasvěceně mluví (jako třeba já).

Z mého pohledu, jak Olča říká sportovního ředitele, byl letošní Qwert  přeci jen v jistém ohledu zajímavější. Hned na prvním přejezdu Klínů jsem narazil na dva podobně „postižené" rodinné příslušníky, shodou okolností doprovázející  borkyně  ve stejné dámské kategorii. 

Společné přejezdy na další a další průjezdová stanoviště v nás probudily rivalitu otců předškoláků, soutěžících ve stavbě pískových báboviček. A musím hrdě prohlásit, že s přibývajícím časem jsme v HBT měli navrch. 

Olča systematicky skládala bábovičku k bábovičce, až její řada byla nejdelší a nejhezčí. To ve finále musely uznat, byť nerady, i na krušnohorském pískovišti domácí, pravidelně vyhrávající stavitelky.

Vítězství podtržené umístěním v celkovém pořadí, bez rozdílu kategorií.  Po čertech dobrý výkon.

Tož tak a příští rok prý s kbelíčkem a lopatičkou na stejném místě.

Pavel


KOMENTÁŘ KE ČLÁNKU

Vaše zpráva *


Vaše jméno *
Váš e-mail (nepovinné)
Ochranný kód - napište číslem "šestnáct" *
10.08.2016 - 11:39 | Ála    
Jsem ráda, že "náš" Krušnohorský Qwert maratón, závod pro pravé bikery, na vás udělal takový dojem. Kdo je hravý (bezva sjezdy) a má fyzičku (nekonečná stoupání), ten si ho prostě musí užít. Já tu naši trať zkrátka miluju. A tímto zvu všechny nám podobné nadšence, vyznavače opravdové horské cyklistiky - přijeďte se taky projet!

09.08.2016 - 22:45 | Janča    
Dle toho, co tady čtu, rozumný člověk tenhle závod, myslím, nikdy nepojede :-) O to větší gratulace vítězce!Copyright © 2020 Hobbybiketeam.cz | Webmaster: MK software