hobbybiketeam.cz

Drásal 2016, 122 stupňů Fahrenheita (323,15 kelvin)

Drásal 2016, 122 stupňů Fahrenheita (323,15 kelvin)

Drásal 2016, 122 stupňů Fahrenheita (323,15 kelvin)

Na Drásala 2016 jsme vyrazili prolomit smůlu z pekelně horkého ročníku 2015.

Že nám to nedá zadarmo, nám Drásal vzkázal prostřednictvím zpráv hydrometeorologického ústavu. Bude to peklo. V Klementinu nebudou stíhat přepisovat teplotní rekordy, BIO bude tak na pětce, hasiči vyjedou k trojnásobku požárů a lékaři budou varovat a doporučovat....  Samozřejmě budou mít pravdu, něco o tom vím, prožil jsem to na stodvacítce v loňském ročníku. 

Hostýnsko - vsetínská hornatina a Javorníky nepatří k těm nejzalesněnějším. Výstupy na sluncem rozžhavených cestách kolem poledne a pár hodin po něm jsou opravdu jen pro otrlé povahy.

Navzdory tomu, našlo se i letos dostatek těch, kteří se varováním lékařů neřídí. Přibližně dva tisíce.

Co se HBT týče, s klimatickými podmínkami se nejlépe vypořádala rodina Francova.

Malá Evička na dětské trase dokázala, že její fotografie na titulce HBT, mezi lídry s Olčou, není náhoda. Se svou dvanáctipalcovkou opět válcovala své soupeřky a vyhrála velikou, ale opravdu velikou medaili. (Evi báječně, a moc se těšíme na tvoje příští závody).

Táta Pavel nechal všechna svá kardiologická doporučení zamčena v ambulanci, přípravu ale nepodcenil. V předvečer závodu poctivě zavodňoval pěnící rezavou tekutinou, ráno pak rozšiřoval cévy destilovaným ovocem a těsně před startem vylízal velkou porci mango-grep míchané. Svou trasu proletěl v parádním čase a dosáhl svého nejlepšího umístění v historii KPŽ, ani se nezapotil.  Inu, kdo umí, umí.

Naše Brdské křídlo trochu podlehlo pesimismu meteorologů.

Jana s ohledem na své dramatické reakce po přehřátí organismu volila kratší trať. Neunesla ale odpovědnost vedoucího závodníka pelotonu a zabloudila.....  Forma jí ale zjevně roste.

Pavlové Šeflové svůj prozatím nejtěžší závod dojeli ve velkém balíku DNF. Ať už byl důvod jakýkoliv, zaslouží obdiv za to, že se nelekli nerovného zápasu a vydali se na to Záhořovo lože bez bázně a hany.  Kluci v poho, není každý den posvícení.

No a nejlepší nakonec.

Žen Drásala a podobně těžké závody jezdí nemnoho. Ty, které tu potkáte nejsou žádná ořezávátka.  Zcela oprávněně požívají respekt pánů tvorstva. Letos o sobě daly vědět na všech tratích, padesátce, klasické stodvacítce, ale i na Obr Drásalovi. Úctyhodné.

Olča má teplo ráda. Něco o tom vím, obsluhuju doma kotel a dlouhodobě se přetahujeme o termostat. 35 stupňů ve stínu je ale myslím i na ni trochu moc.

Překonala obavy po loňském zlém pádu a nechala na trati duši. V konečném účtování sedmá v celkovém pořadí a stříbrná v kategorii. Gratulace a respekt.

Tož tak.  Drásal je minulostí, těšíme se do Vrchlabí.   

Pavel


KOMENTÁŘ KE ČLÁNKU

Vaše zpráva *


Vaše jméno *
Váš e-mail (nepovinné)
Ochranný kód - napište číslem "šestnáct" *


Copyright © 2020 Hobbybiketeam.cz | Webmaster: MK software