hobbybiketeam.cz

Oderská Mlýnice

Oderská Mlýnice

A je to za námi...... sezona roku 2015. Její průběh a výsledky Hobby bike teamu budou jistě předmětem mnoha debat a  rozborů v následujících  měsících. Dnes se ale v krátkosti můžeme vrátit k poslednímu společně absolvovanému cyklistickému klání v Oderské Mlýnici.  Jejím stěžejním závodem se stala nekompromisní bitva rodinných týmů na třináctikilometrové trase fitness jízdy. Za vrchol dne ji ostatně označil i za její start odpovědný pořadatel.  Ocenil naši odvahu, varoval před přílišným nasazením v prvních  kilometrech,  to abychom nedojeli  hodinu před námi startující  doprovodné  závody  na  šedesáti a  třiceti kilometrových tratích,  upozornil na občerstvovací stanici s ochutnávkou kozích  sýrů a popřál nám  bezpečný návrat.  Zabloudit prý nemůžeme...

V tomto bodě se ale překvapivě mýlil,  zhruba  na šetsedvacátémpátém metru některá z našich tříletých soupeřek zamířila na úzkou odbočku, patrně  vykonat svou  malou potřebu a  rozjetý  peloton se  vrhl jejím směrem. Z omylu jsme jako tým vytěžili. Když čelo narazilo na plot a zavelelo k obratu,  ocitli jsme se  rázem  na vedoucích pozicích.  Tlaku četných ambiciózních rodičů jsme však nedokázali odolat. V konkurenci týmů  SK Chvojkovice Brod,  Sedm trpaslíků  či Bike team Jedličkárna jsme nezklamali a naši borci Pavlík Franců a Honzík Bohabojů se vtěsnali do top ten.

Své zastoupení jsme měli i ve výše zmíněném doprovodném závodě na šedesát kilometrů. Zde o boj o pořadí zase tak zásadně nešlo. Závodníci i publikum se na tyto starty přišli spíše pobavit. Bubny, řehtačky, vuvuzely,  masky čertů, vodníků a  dalších pohádkových  bytostí,  pivo rozdávané na mnoha úsecích, a na druhé straně barier v bahně dovádějící  startující, mnohdy zmazaní k nepoznání. V patrně předem dohodnutém pořadí dojezdu do cíle  defilovali  na   čelných pozicích mistři světa a olympijští vítězové,  profíci, amatéři  ale i koloběžkáři  a exoticky působící  dvojkola. 

Z našeho Hobby bikového tria dorazila do cíle první Olča, opět doplácející na své postavení na startu. Ze zadních pozic převálcovala tři stovky chlapů, ale na stupně vítězů by potřebovala mít závod o trochu delší. Michal s Pavlem nechtěli na poslední chvíli míchat pořadím v KPŽ , dorazili ale spolehlivě a své body u diváků získávali především stupněm zabahněnosti. 

Na medailové pozice jsme ale nakonec přeci jen dosáhli díky malé Evičce Franců a to v kategorii odrážedel. Nějakým nedopatřením  ale  její výkon pořadatelé neocenili osmikilovou trofejí mlýnského kola, které v tomto případě nahradil krasohled a krásně červeně blikající jojo.


Parádní den jsme završili příjemným posezením s dárky od Michala, se skupinou Jelen a s prohýbajícími se stoly s dobrotami VIP zóny. Velmi, velmi povedený víkend.

https://www.youtube.com/watch?v=wO1Ld8tVrRc

No a pokud  jste  to přátelé viděli jinak, tak to klidně řekněte...

https://www.facebook.com/pavel.franc.399/videos/1642801405976329/

https://www.facebook.com/pavel.franc.399/videos/164279843264393/


KOMENTÁŘ KE ČLÁNKU

Vaše zpráva *


Vaše jméno *
Váš e-mail (nepovinné)
Ochranný kód - napište číslem "šestnáct" *
29.09.2015 - 16:15 | Pavel    
Pro hnidopichy... já přece vím že Evča už odrážedlu dávno odrostla a že jojo ji koupila mamka,.... to byla umělecká nadsázka, jako červené trenky nad pražským hradem... Ale že ji to babě na té fotce sluší. Čau Evi.Copyright © 2020 Hobbybiketeam.cz | Webmaster: MK software