hobbybiketeam.cz

Krušnohorský MTB Qwert maraton

Krušnohorský MTB Qwert maraton

Po čertech těžký závod, tenhle Qwert. O co půjde ostatně dává tušit již samotné panorama Krušných hor.

Ty homole cukru připomínající kopce žádné romantické projížďky po vrstevnicích nenabízejí. Jen drsná stoupání a následně příkré kamenité sjezdy.  Trasa samotného závodu pak díky průjezdu uhelnou pánví klesá ještě hluboko pod předpokladatelnou původní úroveň v údolí. Byť jde o závod  započítávaný do Českého poháru, je otevřený široké cyklistické veřejnosti, kterou jsme tu  ale  patrně  zastupovali jen mi čtyři.

Svůj premiérový závod na 25 kilometrech zde absolvovala Péťa, zanedlouho mladá paní Červinková, patrně  podle rčení „ Chceš vědět koho si bereš, vezmi ho na kolo".  Pětadvacítka se totiž jako hobby závod jen tváří. Nechybí tu nic z toho, co dělá z Qwertu  Qwert.  Start ve stoupání, které záhy přejde do meandrovitě se po sjezdovce vinoucího  nového singltreku , pak chvilku po kořenech, kamenech a výmolech zpět, po dosud  nezpevněné sjezdové dráze. 

No ... dopadlo to jak mělo. Péta ve sjezdu předvedla salto přes řidítka, poranila se na hlavě, hrudníku rukách a na nohách.....zkrátka toho na svatební noc mnoho zdravého nezbylo...  Nesla to ale statečně a kolo, pokud vím, prodávat nebude. Ostatně, těžší závod ji už potkat nemůže. (Ahoj Péťo.)

Zděnek s Olčou zvolili trať šedesátikilometrovou. Jako, v tomto kole nehrající kapitán, jsem měl možnost jejich zápolení průběžně sledovat.  Na pozicích se střídali takřka pravidelně, zpravidla ve  vazbě na pády a  technické defekty na kolech. Jako první spadla Olča, vlastně již v prvním příkrém stoupání loktem a kolenem rozhrnula hromadu štěrku složenou na cestě.  Ve stejném úseku odlétající kámen přerazil Zděnkovi drát zadního kola.  Část v ráfku mu perforovala duši.  Druhá část zlomeného drátu ho nechala dojet asi na padesátý kilometr a tam se mu tak šikovně  zakousla do  volnoběhu,  že  mu ve vteřině a velmi levně  jeho  esworxové kolo přestavěla  na furtošlap. 

Vše špatné k něčemu dobré, dokonale se pocvičil v nandavání řetězu.

No ale na defekty se nehrálo a malou rodinnou soutěž jsme vyhráli my...... Na tomto místě bych si dovolil pozdravit našeho společného kamaráda Pavla Bucháčka.

Závod  nezávod, krásný víkend se sportem a přáteli v krásné krušnohorské přírodě (na chemičku v Litvínově, uhelnou pánev v Mostě a šlapky u Chánova z Klínů vidět není).

Tak snad v kompletní sestavě za rok..... na devadesátce....


KOMENTÁŘ KE ČLÁNKU

Vaše zpráva *


Vaše jméno *
Váš e-mail (nepovinné)
Ochranný kód - napište číslem "šestnáct" *


Copyright © 2020 Hobbybiketeam.cz | Webmaster: MK software