hobbybiketeam.cz

Bikemaraton Drásal

Bikemaraton Drásal

Vypečených 105 km Drásala

Skalp Drásala , stejně  jako  Krále Šumavy a Sudet, by měl mít  každý  pořádný biker pověšený  ve své vitríně slávy.  Také bychom rádi ...

Nedbajíce varování  hydrometeorologického ústavu před  tropickými  vedry   (platilo hlavně pro seniory a kardiaky, o cyklistech  tam nic  neříkali) , zaregistrovali jsme se na 115 a 50 kilometrové  tratě.

Takový závod  již   vyžaduje  přípravu a  trochu klidu v noci  před startem,  ne spánek v rušném kempu....ve stanu .....,  na karimatce . 

S předstihem jsme si tedy objednali nocleh v kouzelném prostředí ,  hned vedle Farního a poutního  kostela  Narození Panny Marie ve Štípě.  Z podkrovního pokoje  nám střešní okno poskytovalo romantický  výhled na park a  chrám s věžními    hodinami.  Ve  vchodu restauračního zařízení  nás vítala upoutávka na  jistě skvělou  kuchyni a  také  plakát , informující  o  country večeru, který při  našem  příjezdu  právě  zahajoval.

Pokud uvedený odstavec přeložím , tak noc před Drásalem jsme trávili v podkrovním pokoji v teplotě kolem 40 st, s asi stohlavou hordou rozdováděných countrymilovníků pod oknem  a  po jejich rozchodu s  velmi důsledným  vyzváněním  věžních hodin ....  čtvrt , půl, tři čtvrtě,  celá  ...   nevynechal jsem jediné.

Přesun na trať byl poněkud rozpačitý,   nastupující  vedro a únava z probdělé noci  vyhlídky  na  dobrý  výkon  nijak  nezvyšovaly.

V případě Olči to ostatně   nebylo  ani potřeba.  V prvním kamenitém sjezdu  kdosi před ní přerazil kolo na dvě půlky a tak se přimotala do hromadného pádu .  Let přes řidítka,   zranění  krku, odřeniny rukou ,  kolen....  aby toho nebylo málo ještě ji v tom chumlu někdo poraněná kolena přejel...  Budiž řečeno , že v této chvíli záchranný systém  fungoval  velmi účinně.  Dovolím si zde poděkovat  bikerovi který se  v prvních  chvílích o mou teamovou kolegyni postaral.

Já v té době   měl    jiné starosti . V pravé poledne jsem dorazil  na občerstvovačku  na 63 kilometru, to horší stoupání za sebou a  kupodivu v dobré pohodě. Následoval asi  pěti kilometrový nekrytý sjezd po rozpálené silnici a  na  jeho  konci .....krize ... opustila mě krční páteř a bezprostředně i  veškerá morálka.  Rozhodl jsem se nepokračovat a  závod  vzdát.  Jen že  , jak už to na   podobných akcích  chodí,  neměl  jsem to komu  říct.....  no a  do  cílového  města  to  bylo  podle sdělení  pořadatelů  nejbližší  po trati ....   probral jsem svůj záměr  nepokračovat s  přihlížející rodinkou, a  abych se  nějak odlišil  od  těch statečnějších , sesedl  jsem z kola  a  k domovu  po trati tlačil.  Šlo to ale pomalu , tak jsem  tedy  zase nasedl a  urazil  dalších třicet kilometrů  do Rusavy.

To co jsem provedl tam snad můžu omluvit  jen stupněm dehydratace. Namísto posledního  stoupání a   sjezdu do regulérního cíle jsem to zabalil podruhé  a do Holešova se  vydal po pohodlné silnici. 

Jediné  pozitivní na  této akci   bylo setkání s přáteli,  kteří zcela  nerozumně  zvolili  ubytování v kempu , ve stanu,  na karimatce........  Že to  byla divoká noc  je  myslím z přiložené  fotodokumentace zřejmé.

Tak přátelé ,  za rok.....   Karimatku mám ...KOMENTÁŘ KE ČLÁNKU

Vaše zpráva *


Vaše jméno *
Váš e-mail (nepovinné)
Ochranný kód - napište číslem "šestnáct" *


Copyright © 2020 Hobbybiketeam.cz | Webmaster: MK software