hobbybiketeam.cz

Novinka 1

Novinka 1

KPŽ Mladá Boleslav

Po Brdech jsem nabyl dojmu,  že  člověk  nemusí   být  úplně všude a     vůbec ne na závodech , kde se  sjede 1800 bikerů.  Malé zaváhání , dorazíte   na start pět minut před  výstřelem a než se  dá ta  masa do  pohybu , je polovina  závodících v cíli. 

  po podrobnějším pohledu  do  propozic  mi došlo,  že řazení k závodu a  přidělování startovních čísel  je  velmi  sofistikovaný způsob kvalifikace.  Postavení  ve  výsledkové listině  přinese  úměrný  počet  bodů , které se v  každém  dalším  závodě  přetaví na   odpovídající  umístění  ve startovních sektorech .

Jednoduše napsáno, realita  je  ale  poněkud  tvrdší. Ani značné  úsilí v našem  prvním představení v KPŽ  nás  do  výhodnějších sektorů  neposunulo. Předjet tři sta borců stačilo  pro  Boleslav na startovní čísla  začínající   pětkou,  tedy  opět  sektor pět set    bába se psem v polích.

Nezbývalo tedy  než si  přivstat a  zabrat si  v posledním sektoru  výhodnější  pozici   než Olča , já, bába, pes, pole......

No a vyplatilo se , dalších dvě stě poražených  borců z první pětistovky  nám  pro  příště  snad již konečně   umožní se ráno   před závodem  vyspat

Počasí v Boleslavi luxusní,  trochu místy prašná trať,  kopců nemnoho a zákeřností na trati  ještě  méně. Tedy pokud  nepočítám  výstup na zříceninu hradu Zvířetice http://cs.wikipedia.org/wiki/Zv%C3%AD%C5%99etice_(hrad).

Nahoru to šlo, ale  dolů .... skončil jsem v kopřivách  a když jsem se   dostal  zpět do sedla, chyběly mi rohy. Což,  na to jsem už zvyklý , ale ony mi kruci  chyběly i  brzdy !?!....  Než mi došlo, že  mám  řídítka o 180 stupňů,  válel jsem se v kopřivách  znovu. A že to byly  echt  kopřivy..

Olča dojela  opět skvěle, jako obvykle obklopená skupinou  borců, čekajících  jestli jí třeba  nespadne řetěz nebo nepíchne , aby se pak  mohli popasovat  o to , kdo jí pomůže ....  

Po závodě buchtičky  se šodó od  pořadatelů a dobrý  pocit .  KPŽ    nás   vtáhlo a  těšíme se na pokračování na Orlíku.

 KOMENTÁŘ KE ČLÁNKU

Vaše zpráva *


Vaše jméno *
Váš e-mail (nepovinné)
Ochranný kód - napište číslem "šestnáct" *


Copyright © 2020 Hobbybiketeam.cz | Webmaster: MK software