hobbybiketeam.cz

Novinka

Novinka

Trans Brdy,  kolo  vo život...


Člověk se  prostě  nepoučí .......,  přes 1360 startujících  na  prvním   závodě  seriálu  Kolo pro život v Brdech. Nebude kam šlápnout , kde zaparkovat,  bude málo záchodů a fronty na občerstvení....  na druhé straně Norové hlásí  luxusní počasí , máme  natrénováno a   není to tak  daleko  ... ..  Podle   Mapy Google  slabá hodinka a půl cesty ....


                Brzy se však ukáže,  že  Mapy Google nejsou pravidelně aktualizovány , nebo uvedené  časy  nejsou v hodinách..  V Říčanech nabíráme třicet minut  skluz oproti itineráři , pak  nějaké  menší bloudění a  hledání parkoviště v Letech, dlouhý přesun do místa startu,    ... zkrátím  to,   dorazili jsme   ve chvíli  oznamovaných  pěti minut  před zahájením. Míjíme zhruba   tři sta metrů  dlouhou kolonu závodníků a stavíme  se s Olčou na pozici 1365 a 1366. Za námi  je  už  jen  pole a bába se psem ...

                Po zaznění startovního výstřelu  máme  dost času  doplnit plánovanou dávku  kalorií  do  závodu . Svou housku se salámem  dojídám  včas,  sektor šest  , kde je  866  závodníků se začíná   nervózně  vlnit a tlačit se na zvolna startující sektor  pět.

                Zaklapáváme kufry a jdeme do toho. Startovní pozice nic  neznamená,  zařazuji večerníček a nekompromisně  se tlačím  na  soupeře  přede mnou.  Již v ulicích Dobřichovic  využívám zkušeností nabytých u Pepy Desslera , odvážně naskakuji na chodník  rychle kličkuji  mezi chodci a vracím se do pelotonu. Manévr se zjevně vyplatil. Probíjím se na pozici 1363. Trochu kličkuji abych zabránil trojici za sebou  ve změně stavu .  Záhy kolona zpomaluje,  aby posléze  zastavila úplně. Sesedám a  kolo pro jistotu stavím napříč cesty.  Na začátek fronty  nevidím , důvod  zpomalení tedy mohu   jen odhadovat  z výkřiků, které k nám doléhají...  "Ten kočárek nemá číslo",  ....  "To nejsou naši "..... "Co se tady ty krávo motáš "....    Za chvilku  i  já  míjím  tříčlennou  familiji  na  procházce. Ke  své lítosti je nemohu připsat na seznam poražených.  Mé zklamání  lehce  vylepšuje  cyklista  sedící v příkopu a  vytahující z kola  duši.  Patrně  chce  přejít  na  bezdušový systém.....  1362....   Možná mu to poradil  někdo v pelotonu.  To je  bych řekl  jedna  z mála  výhod  tohoto způsobu závodění.  Mezi těmi čtyřiceti soupeři , kteří  vás těsně obléhají se vždy najde  někdo, kdo ví,  jak  pravě  vy máte  jet a  co  máte  dělat  .... 

                Zcela vyčerpán  neustálým sesedáním z kola , popojížděním  a  postrkováním  se dostávám  ke značce  20 km .  Nejsem sám  , kdo zcela  vážně uvažuje  zda  je to od startu,  nebo  do  cíle..... 

                Těm co znají trasu je patrně  jasné,  že  humor  mi má  vzápětí dojít. Kolonu definitivně  roztrhává  první občerstvovačka.  Najednou je kolem jen  pár povědomých tváří , které budu  teď střídavě potkávat  až do cíle.

                Po prvním sjezdu  po kamenech a  kořenech, které pořadatelé  navozili snad z půlky republiky se pokouším naposled odlehčit   situaci  komunikací s  přihlížející  skupinou diváků.

"Nejel tudy  Kulhavý ?"  ptám se...,  snaží se  vyhovět ale zjevně  si již ani  ti dříve  narození  nemohou vzpomenout. Tou dobou  je   samozřejmě  již mistr dávno v cíli .

                Pak už  to jde  ráz na ráz , šotolinová a  kamenitá , nekonečná stoupání střídaná sjezdy z kategorie  blbých ....  zetlelé listí, kameny,  hluboké kaluže, kořeny.... prostě paráda. Paráda při které zapomenete na ten  pořadateli  nezvládnutý start.  Nádherné   prostředí  probouzejícího se  jarního lesa,  ideální počasí,  krásné  technické  pasáže ,  časté občerstvovačky ,  dokonalé značení,  fungující nová  teleskopická sedlovka....   co  víc si  přát.

                Ve výsledku  parádní den.  V konečném  pořadí celkově  s Olčou kolem  pětistovky a jako bonus setkání s kamarádem z vojny.


                 Pořadatelé KPŽ  děkuji za  vaši práci a  omlouvám se   vám za  myšlenky které mě napadaly  na  prvních dvaceti kilometrech  závodu.


KOMENTÁŘ KE ČLÁNKU

Vaše zpráva *


Vaše jméno *
Váš e-mail (nepovinné)
Ochranný kód - napište číslem "šestnáct" *


Copyright © 2020 Hobbybiketeam.cz | Webmaster: MK software